Ana sayfa EKONOMİ Ripple XRP davası ne zaman, saat kaçta? SEC-XRP mahkeme kararı ne olur?...

Ripple XRP davası ne zaman, saat kaçta? SEC-XRP mahkeme kararı ne olur? Ripple XRP fiyatı!

58
0
Ripple XRP davası ne zaman, saat kaçta? SEC-XRP mahkeme kararı ne olur? Ripple XRP fiyatı!
Ripple XRP davası ne zaman, saat kaçta? SEC-XRP mahkeme kararı ne olur? Ripple XRP fiyatı!

Kripto para piyasasına aşina vatandaşların merakla beklediği konuya ilişkin son durum araştırma konusu oldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ’nun (SEC), Ripple ’a karşı açtığı davada her geçen gün yeni gelişmeler yaşanırken, XRP fiyatında bugün yukarı yönlü hareketlerin olduğu görülüyor.

RİPPLE XRP FİYATI NEDİR?

Piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para birimi olan XRP bugün erken saatlerde 1,76 dolara kadar yükseldi ve 1,80 dolarlık önemli seviyeye çok yaklaştı. Ancak burada karşılaşılan bir reddetme ile fiyat 1,68 dolar seviyesine geriledi.

Bugün SEC ve Ripple arasında kapalı bir oturum gerçekleşecek ve bu oturumdan çıkan kararın XRP fiyatı için önemli olduğu düşünülüyor.

SEC-RİPPLE XRP DAVASI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Ripple davasının bugün TSİ ile 21.00’da görülmeye başlanacağı öne sürülürken SEC ’in detaylı açıklamasının ise 14 Mayıs ’ta verileceği ifadelerine yer verildi. Aralık ayından beri devam eden Ripple-SEC davasında bugün, kapalı bir oturum gerçekleşecek ve Ripple yatırımcıları bir şekilde davanın bu oturumda çözüme kavuşacağına inanıyor. Ancak SEC ve Ripple davasında net kararların alındığı çok az görüşme ve duruşma oldu. Bunların dışında kalanlar ise sonuçsuz bir şekilde kapatıldı. Dolayısıyla bu yüzden bugün de bir sonuç çıkmasını beklemeyen de çok sayıda kişi bulunuyor.

6093d636c8c3731258fc515cSEC davası, XRP‘nin bir menkul kıymet mi yoksa para birimi mi olduğu konusundaki argümana odaklanıyor. Bir menkul kıymetin, hisse senedi ile aynı şekilde SEC tarafından düzenlenmesi gerekiyor. Bu sebeple XRP ’nin bir menkul kıymet olduğuna karar verilmesi Ripple ’a zarar verebilir. Bunlara ek olarak eğer Ripple aleyhine bir karar çıkmazsa XRP fiyatının önümüzdeki 24 saat içinde ciddi artış yaşayabileceği ve 2.3 dolara kadar yükselebileceği ifade ediliyor.

RİPPLE NEDİR?

Ripple küresel bir ödeme ağıdır ve dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir para biriminin saniyeler içinde, oldukça uygun işlem ücreti ile gönderilmesini sağlar. Şu anda Ripple, dünya çapında gerçek zamanlı ödeme yapmak için daha verimli ve uygun maliyetli bir yol sunacak şekilde onlarca bankalarla birlikte çalışmaktadır. Bitcoin büyük bir ödeme yöntemidir, ancak Ripple gibi bir kişiden diğerine para göndermenin hızlı bir yolunu sunmaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here