DOLAR 20,3958 1.5%
EURO 22,0036 1.74%
ALTIN 1.283,972,19
BITCOIN 5649131,72%
İstanbul
22°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sanal ofis mantığı nedir ?

Sanal ofis mantığı nedir ?

ABONE OL
21 Aralık 2022 17:27
Sanal ofis mantığı nedir ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Fiziksel olarak kullanacağınız bir ofise ihtiyacınız yoksa, yeni bir iş kuruyorsanız, işinizi başka şehirlerde de yürütmek istiyorsanız, çalışan sayınız azsa ve uzaktan bir ekip halinde çalışıyorsanız, fiziksel bir ofise ihtiyacınız olmaması doğaldır. Bu noktada sizin istekleriniz ve ihtiyaçlarınız devreye giriyor.Bu ihtiyaçlar; yasal iş adresi, iş yerinize özel telefon numarası, gelen aramalarınızın cevaplandığı sekreterlik hizmeti ve benzeri ofis ihtiyaçları.

Sanal ofis, özellikle günümüzde masaya ihtiyaç duymadan çalışan kişilerin tercih ettiği ofis çözümüdür. Sanal ofis çözümleri, ofis ihtiyaçlarınızı en uygun hizmetlerle karşılarken, kişiler çözüm aramakla vakit kaybetmeden sadece işlerine odaklanarak iş verimliliklerini artırırlar.

Her zaman fiziksel olarak kullanacağınız bir ofise ihtiyacınız yoksa sanal ofis çözümleri sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır. Kiralık ofis çözümleri ile giderleriniz büyük ölçüde azalacak, içerisinde barındırdığı hizmetlerle de ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır.

Büro ofisler, müşterilere hizmet vermek için tek bir birim olarak çalışır, ancak sabit bir yerde bulunmazlar. Bu kurulum türü, genel giderleri en aza indirmek isteyen yeni başlayanlar ve küçük işletmeler arasında özellikle popülerdir. Son yıllarda video konferans yönteminin yaygınlaşması nedeniyle sanal masaüstlerinin kullanımı önemli ölçüde artmıştır.

Büro ofis, çalışanların seyahat etmesini önleyen ve daha fazla üretkenliğe yol açan son derece mantıklı bir ofis çözümü yöntemidir. Her çalışan uygun lokasyonlarda çalışabilir ve işe aldığınız personel için yerel lokasyonlarda bulunma zorunluluğundan kurtulursunuz.

Büro ofisin en büyük avantajlarından biri de maliyetinin geleneksel bir ofise göre çok daha düşük olmasıdır. Diğer bir avantaj, posta adresinin aynı zamanda sizi küçük bir işletmeden daha prestijli kılan sabit hat hizmetlerini içermesidir. Büro ofiste müşterilerinizle görüşme ve onlarla toplantı ve sunum yapma hizmetleri de alırsınız.

Adresinizin bilinen ve popüler mekanlarda görünmesi müşterilerinizin size olan güvenini ve kalite algısını da arttırır.

Sanal ofisten kimler yararlanabilir?

Resmi web sitesi belgelerinde ev adresini ve cep telefonunu kullanmak istemeyen yeni başlayanlar

Müşterilerinin ofislerinde çalışan ve yine de bağımsız bir pazarlama kimliğine sahip olması gereken profesyoneller

Yeni şehirlere veya yeni ülkelere açılan işletmeler

Farklı coğrafyalara hizmet verebileceğini bilerek,

Bir çalışanı işe alma riskini, masrafını ve zorluğunu üstlenmeyi düşünenler

Günün çoğunu potansiyel müşterilerinin ofislerinde geçiren ancak toplantılar arasında çalışmak için güvenli ve üretken bir alana ihtiyaç duyanlar

Dünyanın en dinamik şehirlerinde üst düzey ofislere ve sürekli desteğe ihtiyaç duyan küresel gezginler

Yüksek maliyetler olmadan ihtiyaç duyduğu prestije sahip olmadan 5 yıldızlı bir kurumsal varlığa sahip olmak isteyen herkes

Sanal ofis yasal mı?

En sık karşılaşılan ve merak edilen sorulardan biri olan Büro ofis yasal mıdır sorusunun cevabı evettir. Türk Ticaret Kanunu’ndaki bilgilere göre Büro ofis kullanımı tamamen yasaldır. Burada önemli olan iş yeriniz olarak resmi adresinizin olması ve vergi numaranızın olmasıdır.

Sanal ofisin mantığı nedir?

Özetle Büro ofis, fiziki bir ofise ihtiyaç duymadan şehrinizde prestijli bir yerde yasal adres olarak gösterebileceğiniz telefon hattı hizmeti, nakliye hizmeti ve müşterilerinizle görüşme olanaklarını sunarken maliyetleri de en aza indirir. geleneksel ofis yöntemlerinin dışında, istediğiniz bölgede çalışan ve kiralamak istediğiniz çok uzak bir lokasyonda bulunan personeller için size çok uygun bir çalışma ortamı sunan oldukça makul ve yerinde bir hizmettir.

Büro ofisler Türkiye’de yasaldır. Daha spesifik olarak, şirketler yasasına uygundur. Çünkü Türkiye’de şirket kurmanın şartlarından biri tebligat adresine sahip olmaktır. Vergi ve maliye dairesine tebligat, adresinde bulunan şirkette yasal olarak yapılabilir.

Yasal adreslerin sağlanması, Kiralık ofislerin vaat ettiği hizmetlerin bir parçası olduğundan, herhangi bir yasal sorunla karşılaşmazsınız. Kiralık  ofis firması ile sözleşme yaptıktan sonra size sunulan adresi firma adresi olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yeni işiniz için Büro ofisi bir iş adresi olarak kullanmanın artılarını ve eksilerini de bilmelisiniz. Öyleyse, sanal masaüstleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye devam edelim.

Sanal ofislerin faydaları nelerdir?

Sanal ofisler, yasal bir adres olmanın belirgin avantajını sunar. Bu avantajlar:

Maliyet: Maliyet: Büro ofisler, standart ofislerden daha ucuzdur. Belirli hizmetler için ücret ödeyerek ofis malzemeleri ve fatura gibi masraflardan da kurtulursunuz. Yani işiniz için ofiste olmanız gerekmiyorsa Büro ofis ile iş hayatınıza başlayabilirsiniz.

Temel hizmetler: Kiralık ofislerde sekreterlik, telefon/faks, toplantı odası, müşteri karşılama gibi çalışma gerektiren hizmetler size ulaşır. Örneğin ofiste olmadığınız zamanlarda telefonla cevap veriliyor ya da görüşme sırasında prestijli bir karşılama sunuluyor.

İş Ağı Genişletme: Farklı sektörlerden insanlarla tanışmak ve iş ağınızı genişletmek için Kiralık ofisler oluşturabilirsiniz. Çünkü farklı iş geçmişine sahip pek çok kişi Kiralık ofis kiralama fikrini memnuniyetle karşılamaktadır. Bu insanlarla ortak alanlarda buluşabilirsiniz.

Sanal masaüstlerinin fiziksel masaüstlerine göre pek çok avantajı olsa da, bazı uygulamalar ekibin işini zorlaştırmak dışında dezavantajlı olabilir. Tabi bu durum çalışma şekline göre de değişiklik göstermektedir. Öyle ki gerçek hayatta salonda yapılacak işler varken doğru bir ekip sistemi kurmak gerekiyor. Çalışan motivasyonunun kaybı ve fark etmediğiniz iletişim kopuklukları işleri sekteye uğratabilir.

Kısacası sanal ofislerle uğraşmadan önce faaliyet gösterdiğiniz alanı ve işinizin nasıl yürüdüğünü tartmanız gerekir. Bu işlemin doğru bir şekilde satın alınması sanal ofis maliyetleri ve giderleri açısından oldukça önemlidir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.