DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 2156405-0,04%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yapımcı Anıl üçtepe Elektronik Müziğin Türkiye’deki Yerini Değerlendirdi

Yapımcı Anıl üçtepe Elektronik Müziğin Türkiye’deki Yerini Değerlendirdi

ABONE OL
20 Ocak 2023 09:37
Yapımcı Anıl üçtepe Elektronik Müziğin Türkiye’deki Yerini Değerlendirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başarılı yapımcı Anıl üçtepe son dönemin en trend müzik tarzlarından olan elektronik müziğin Türkiye’deki yerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. “Türkiye’de her geçen gün elektronik müziğe ilgi artıyor. Özellikle gençler arasında elektronik müzik, oldukça revaçta. Bununla birlikte ilerleyen yaş gruplarının da elektronik müziğe ilgi gösterdiğiniz gözlemliyoruz.” İfadelerini kullanan yapımcı Anıl üçtepe, elektronik müziği müzik dünyasındaki önemine vurgu yaptı. “Elektronik Müzik, Dijital Dünyanın Tabiatına Oldukça Uygun” Gençler arasında en çok tercih edilen müzik türünün elektronik müzik olduğunu belirten yapımcı Anıl üçtepe; “Elektronik müzik, her zaman gençlerin ilk tercihiydi. Özellikle son dönemde çok daha fazla yaygınlaşmaya başladı.

Dijital dünyanın bu ilerlemede önemli düzeyde rol oynadığını düşünüyorum. Elektronik müzik, dijital dünyanın tabiatına oldukça uygun. Gençlerde büyük ölçüde dijital dünyada var oluyorlar ve elektronik müzikle etkileşimlerini bu yaşam alanı üzerinden geliştiriyorlar.” İfadelerini kullandı. “Her Geçen Gün Büyüyor” Aynı zamanda elektronik müziğe gösterilen ilginin her geçen gün arttığına değinen yapımcı Anıl üçtepe ; “Elektronik müzik dünyası her geçen gün büyüyor. Burada sanatçıların üretimlerinin rolü oldukça önemli. Gerek dinleyiciler tarafından gerekse üretici sanatçılar açısından elektronik müzik önemli gelişmeler kat etti. Her iki tarafından da ilgisi her geçen gün artarak büyüyor.

Günümüzde en çok tercih edilen müzik türlerinden biri haline dönüştü ve bu hızla popüler müziği bile geride bırakacak gibi görünüyor. Özellikle eğlence mekanlarına baktığımızda büyük oranda elektronik müziğe ilgi gösterildiğini görebiliriz.” Dedi. “Dünyada da Önemli Konuma Ulaştı” Türkiye’de olduğu gibi dünyada da elektronik müziğin yükselen bir değer olduğunu belirten Anıl üçtepe ; “Elektronik müzik, dünyada da önemli konuma ulaştı. Türkiye’ye paralel olarak dijital araçların yaşamın merkezine konumlanması ve elbette pandeminin elektronik müziğin bu popülaritesinde önemli yere sahip olduğunu düşünüyorum. Pandemi, bizi birbirimizden uzaklaştırırken elektronik müzik gibi kitleleri bir araya toplayan bilen müziklerin önünü açtı. Tüm eğlence mekanlarında kolaylıkla çalınabiliyor. Ayrıca gelişen elektronik araçlar, müziğin çeşitliliğini ve ruhunu da genişleterek büyüttü. Elektronik müzikte yaratıcılık geçmiş dönemlere oranla günümüzde çok daha temel bir gereklilik konumunda.” Sözlerini kullandı.

Instagram hesabı:

https://www.instagram.com/aniluc/

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ