DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 2156405-0,04%
İstanbul
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

WATCHGUARD’IN YENİ T SERİSİ GÜVENLİK DUVARI CİHAZLARI KOLAYLAŞTIRILMIŞ VE ESNEK GÜVENLİK SAĞLIYOR
  • Akyazi Son Haber
  • Teknoloji
  • WATCHGUARD’IN YENİ T SERİSİ GÜVENLİK DUVARI CİHAZLARI KOLAYLAŞTIRILMIŞ VE ESNEK GÜVENLİK SAĞLIYOR

WATCHGUARD’IN YENİ T SERİSİ GÜVENLİK DUVARI CİHAZLARI KOLAYLAŞTIRILMIŞ VE ESNEK GÜVENLİK SAĞLIYOR

ABONE OL
16 Haziran 2020 10:23
WATCHGUARD’IN YENİ T SERİSİ GÜVENLİK DUVARI CİHAZLARI KOLAYLAŞTIRILMIŞ VE ESNEK GÜVENLİK SAĞLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

WATCHGUARD YENİ T SERİSİ CİHAZLARINI TANITTI

WatchGuard, yeni masaüstü güvenlik duvarı serisi ile evden çalışanlar ve küçük ve orta ölçekli ofis ortamları için basitleştirilmiş esnek bir güvenlik sağlıyor. Yükseltilmiş Firebox T Serisi cihazlar, artırılmış HTTPS verimi, gelişmiş güvenlik hizmetleri, entegre SD-WAN, PoE ve daha fazlasını sunuyor.

Ağ güvenliği ve zekası, güvenli Wi-Fi ve çok faktörlü kimlik doğrulamada dünya lideri WatchGuard, yeni Firebox T Serisi masaüstü güvenlik duvarı cihazlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. WatchGuard’ın yeni T20, T40 ve T80 Firebox’ları evden çalışanları, küçük ve orta ölçekli ofis ortamlarını, iş açısından kritik internet hızlarını ve çok çeşitli kurumsal ölçekteki güvenlik hizmetlerini kompakt form faktöründe desteklemek için gereken gelişmiş performansla donatıyor.

Şirketler Güvenlik ve Performanstan Ödün Vermemeli

“İnternet hızları artmaya devam ettikçe, hackerler ağları ve kullanıcıları tehdit etmek için karmaşık taktiklerden faydalandıkça, şirketler güvenlik veya performanstan ödün vermeyi göze alamaz.” ifadelerini kullanan WatchGuard Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Brendan Patterson, “Yeterli güvenlik kaynağı olmayan küçük ve orta ölçekli kuruluşlara her iki dünyanın da en iyisi gerekiyor. Önde gelen verimlilik seviyeleri, katmanlı güvenlik hizmetleri, zero-touch SD-WAN özellikleri ve diğer birçok avantajla yeni masaüstü güvenlik cihazı serimiz tam da bunu sağlıyor.” açıklamalarında bulundu.

T Serisi Cihazlar, Günümüz Şirketlerinin İhtiyaçlarına Uygun Olarak Yaratıldı

WatchGuard’ın yeni masaüstü güvenlik cihazları, gelişmiş iş hacmi ve iyileştirilmiş HTTPS trafik işlemi sağlamak için kapsamlı bir güvenlik hizmetleri setinin yanı sıra sürekli artan iş hızına ayak uydurma ihtiyacı duyan günümüz şirketlerine yönelik üretildi. Yeni T Serisi güvenlik duvarları, ağ geçidi antivirüs, içerik ve URL filtreleme, antispam, izinsiz giriş önleme, uygulama kontrolü, bulut sanal koruma alanı, uç nokta korumaları ve daha fazlasını destekleyerek, küçük ve orta ölçekli kuruluşlara ve yönetilen hizmet sağlayıcılarına (MSP) tamamını basit, uygun maliyetli ve yönetimi kolay bir pakette kullanma imkanı sağlıyor.

Firebox T20 – Ev ve küçük ofis konumlarını korumayı genişletmesi gereken kuruluşlar ve yönetilen servis sağlayıcıları için özel olarak tasarlanan Firebox T20, bağımsız bir çözüm olarak çalışabiliyor veya şirket merkezinden merkezi olarak yönetilebiliyor. Total Security Suite ile birlikte kullanıma sunulan T20, yabancıların ağlara girmesini engelliyorken, kötü amaçlı e-posta eklerini, kimlik avı girişimlerini, fidye yazılımlarını ve diğer saldırıları da durdurmak için trafiği izliyor. Cihazın, 802.11ac kablosuz özelliklerine sahip T20-W Wi-Fi özellikli bir modeli de mevcut.

Firebox T40 – Küçük form faktöründe ekonomik bir güvenlik merkezi olan T40, küçük ofisler, şubeler ve küçük perakende mağazaları gibi dağıtılmış ortamlara kurumsal düzeyde kritik güvenlik sağlıyor. Tamamıyla WatchGuard Total Security Suite ile etkinleştirilen bu cihaz, fidye yazılımı savunması, yapay zeka destekli tehdit önleme ve daha fazlası gibi önemli güvenlik korumaları da dahil olmak üzere daha gelişmiş güvenlik duvarlarında bulunan her özelliği sunuyor. 802.11ac kablosuz özelliklerine sahip Wi-Fi özellikli bir modeli de bulunan T40-W, üstün indirme ve yükleme hızlarını da sağlıyor.

Firebox T80 – Orta ölçekli geniş kapsama sahip ofis ortamları için uygun olan Firebox T80, alternatif masaüstü güvenlik duvarlarına kıyasla tam UTM korumalı olağanüstü yüksek verimliliği sağlıyor. T80, özel bağlantı noktası yapılandırmaları için doğrudan cihazdan entegre fiber bağlantısı sağlayan bir genişletme modülü seçeneğini de içeriyor. Bu SFP + modülü, ek bir 1 Gb veya 10 Gb fiber bağlantı noktası sunarken, orta ölçekli kuruluşların ve MSP’lerin zaman içinde bağlantı ihtiyaçları gelişmesi durumunda uyum sağlamasına da olanak tanıyor. Ayrıca, günümüzde piyasada bulunan ve Ethernet üzerinden Güç (PoE +) bağlantı noktalarına sahip tek masaüstü cihazlardan biridir.

Ayrıca yeni T Serisi cihazlar, WatchGuard’ın bulut tabanlı yapılandırma çözümü olan RapidDeploy ile kurulduğunda ve WatchGuard Cloud platformu üzerinden yönetildiğinde, kurumsal düzeyde güvenliği küçük, ev ve orta ölçekli ofis ortamlarına taşımayı kolaylaştırıyor. Ek özellikler:

Zero-Touch Deployment Özellikli SD-WAN – T Serisi Firebox’lar, ağa dayanıklılığı ve optimizasyonu kolaylaştıran entegre SD-WAN özellikleri sunuyor. Yerleşik, sıfır dokunmalı SD-WAN işlevselliği ile bu cihazlar kuruluşların pahalı MPLS veya 4G / LTE bağlantılarına olan ihtiyacı azaltmalarını sağlarken, merkezi bir veri merkezi aracılığıyla uzak sitelerden trafik göndermekten kaçınır ve karma WAN mimarilerini destekliyor.

PoE + – Firebox T40 ve T80, sırasıyla bir port ve iki port ile entegre PoE + özelliğine sahip. Bu, kuruluşların güvenlik kameraları, VoIP telefonları ve kablosuz erişim noktaları gibi çevre birimlerine güç sağlamalarını sağlarken, her bir aygıta ayrı güç kabloları döşemenin maliyetini ve sıkıntısını da ortadan kaldırıyor.

IntelligentAV – Artık T40 ve T80’de bulunan IntelligentAV, sürekli gelişen sıfır gün kötü amaçlı yazılımlara karşı daha iyi savunma için bir makine öğrenme motorundan yararlanıyor. İmza tabanlı AV çözümleri yalnızca bilinen tehditleri algılayabiliyorken, IntelligentAV, tehditleri yayınlanmadan aylar önce tahmin etmeyi mümkün kılarak küçük ve orta ölçekli işletmeler için önceden mevcut olmayan güçlü öngörücü korumayı sağlıyor.

Otomasyon – WatchGuard’ın yeni masaüstü cihazları, IT departmanlarının, güvenlik ekiplerinin ve MSP’lerin daha azıyla daha fazlasını yapmasını sağlamak için otomasyon çekirdeğiyle oluşturuldu. Kullanıcılar otomasyon özellikli süreçler sayesinde T Serisi cihazlarını buluttan dağıtabiliyor, tehdit imzalarını güncelleyebiliyor, kötü amaçlı yazılımları tespit edip, ortadan kaldırabiliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ