Ana sayfa DÜNYA Paşinyanın Saatim çalındı sözleri Ermenileri çıldırttı

Paşinyanın Saatim çalındı sözleri Ermenileri çıldırttı

175
0
Paşinyanın Saatim çalındı sözleri Ermenileri çıldırttı
Paşinyanın Saatim çalındı sözleri Ermenileri çıldırttı

Paylaş

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, hükümet binasına yönelik baskınlarda bilgisayar, saat, parfüm, ehliyet ve bazı eşyalarının çalındığını söyledi. Kaçtığı iddialarına yanıt vererek, “Ermenistan’dayım” dedi. Paşinyan’ın, Azerbaycan’a karşı yenilgi sonrası kişisel eşyalarına yönelik paylaşımı Ermenilerin sert tepkisini çekti.

Paylaş

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, sosyal medya hesabı üzerinden gece saatlerinde yaptığı açıklama ile Azerbaycan’a karşı yenilgiyi kabul etmişti.

Paylaş

Paşinyan’ın açıklamasının ardından Ermenistan’da yaşayanlar sokaklara dökülmüş, parlamento binası ile hükümet binasına baskın düzenlemişti.

Paylaş

Hükümet binasının camlarını kırarak içeri giren eylemcilerin, Paşinyan’ın bazı özel eşyalarını aldığı iddia edilmişti.

Paylaş

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Paşinyan bu iddiaları doğrulayarak “Bilgisayarım, saatim, parfümüm, ehliyetim ve bazı eşyalarım çalındı. Tüm bunlar elbette vatan uğruna” ifadelerini kullandı.

Paylaş

Paşinyan, görevinin başında olduğunu aktardığı açıklamasında, kaçtığı iddalarına da yanıt vererek Ermenistan’da olduğunu sözlerine ekledi.

Paylaş

Ancak Ermenistan’ın yaşadığı bu büyük yenilginin ardından Paşinyan’ın eşyalarının çalışndığına yönelik paylaşım yapması Ermenistanlıları öfkelendirdi.

Paylaş

Bir grup Paşinyan’a destek yorumu yaparken Ermenilerin büyük bir kısmı paylaşımın altında “Hiçbir zaman Ermenistan başbakanı olamadın”, “Kapa çeneni, bırak insanlar sakinleşsin”, “Evet, bilgisayarınız bizden daha önemli” gibi notlar yazarak Paşinyan’a tepki gösterdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here